26
Mart
2023
duyurular
  16.03.2023 Tarihli Değişikliklerin İşlendiği Güncel SUT
  ÖNEMLİ / TOBB -Tedarikçim Deprem Bölgesinden- Projesi
  Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ve Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı (16.03.2023)
  Tüyap Expomed Fuar Merkezinde Yapılacak Olan Deprem Konulu Toplantı (17.03.2023 Cuma, Saat 14:30-15:30)
  Ürün Takip Sistemi UTS-v10.0.0 Sürümü Yayınlandı
  KİK Mal Alımlarında ve Hizmet Alımlarında Uygulanacak Fiyat Farkına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar (Karar Sayısı: 6902)
  Kullanılmış Veya Yenileştirilmiş Eşya İthalatına İlişkin Tebliğ (İthalat: 2023/9)’De Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
  Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Alımları, Alacakları ve Sosyal Tesislerine İlişkin Bazı Tedbirlerin Alınması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 12)
  Tıbbi Cihazları Ve İn Vitro Tanı Cihazlarını Piyasadan Çekme Ve Geri Çağırma Kılavuzu
  Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı
üyemiz olun!
Sizde Massiad ailesine katılarak birlikteliğimize güç katın!

Önemli:

Başkanın Mesajı

 Değerli Meslektaşlarımız,

2 Temmuz 2021 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da sizlerin takdiri ile seçildiğim Massiad Yönetim Kurulu Başkanlığına, 23 Şubat 2022 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul’da tekrar siz değerli üyelerimizin teveccühü ile seçilmiş bulunmaktayım. Öncelikle bana ve ekibime gösterdiğiniz güven için teşekkür ederim.

1992 yılında kurulan Derneğimiz inanıyorum ki sizlerden aldığı güç ile daha uzun seneler Tıbbi Cihaz sektörüne çeşitli faaliyetler göstererek hizmet verecektir.

Kurulduğu günden bugüne sadece üyelerinin değil tüm sektörün sorunlarıyla yakından ilgilenen derneğimiz; üyelerimize, sektöre ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya, üyelerimizle birlik içinde bilgi ve tecrübe paylaşımı yaparak somut öneriler ortaya koymaya devam edecektir. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da Tıbbi Cihaz sektörü için “değer yaratmaya” odaklanacağız. Sektörümüzün itibarı tüm kamuoyu nezdinde artırarak, tüm sektörü kucaklayan bir yönetim biçimine devam edeceğiz.

Derneğimiz TÜMDEF-Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu’na bağlı bir dernektir.  Federasyonumuz Ankara’da faaliyet göstermekte olup deneyimlerimizi ve birikimlerimizi yurt çapında sektör üyeleri ile paylaşmakta, diğer derneklerimizden aldığımız güçle sorunlarımızı Kamu nezdinde çeşitli ortamlarda dile getirerek daha da güçlü bir birliktelik oluşturmaktayız.

Dernek yönetim ekibimiz, TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,  Medikal Sektör Meclisi, İSO - İstanbul Sanayi Odası 31.Grup Meslek Komitesi, İTO - İstanbul Ticaret Odası 8 no’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi, TİM - Türkiye İhracatçılar Birliği, İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve İSEK - İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesinde aktif olarak yer almaktadır.

Derneğimizin sağlam ve sürdürülebilir alt yapısının devamı olarak, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi sektörün haklarını her mercide savunacak, özverili ve katılımcı bir anlayış ile belirlediğimiz hedef ve çalışma planını üyelerimizin de desteği ile uygulamaya özeni göstereceğiz.

Yönetim dönemimizde odaklanacağımız konulardan bazıları:

§  Tıbbi cihaz tedarik sektörünün haklarının hukuki zeminde güvence altına alınması.

§  Kamu tedarik süreçlerinde ödeme sürelerinin kesin olarak belirtilmesi ve ödemelerin zamanında yapılmasını sağlayıcı yasal düzenlemelerin yapılması – mevzuat ve kanunlarda yapılması gereken değişikliklerin çalışılması ve ilgili kurumlarla iletişim.

§  Üretim ve ihracat ortamını güçlendirici çalışmalar.

§  Kamuoyu nezdinde bilinirlik ve imajın güçlendirilmesi.

§  Üye kazanımı ve temsiliyetin güçlendirilmesi.

olacaktır.

Sevgili Meslektaşlarımız, Sivil Toplum Örgütlerinde esas olan katılımcılık anlayışıdır. Ne kadar çok olursak, ne kadar sık bir araya gelip fikir alış verişinde bulunursak ve birliktelik oluşturursak o nispette çözüm noktasında başarılı oluruz.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diler saygılarımızı sunarım,

 

C. Sadrettin DAİ

Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Mesajı

Massiad © 2008 Tüm Hakları Saklıdır. En İyi 1024 x 768 Çözünürlükte İE 7 İle Görüntülenir.